22
2012
Rich Snippets w sklepie internetowym cz.2 – Mikrodane oraz Schema.org
Ten artykuł będzie nieco inny od pozostałych, będzie maksymalnie uproszczony według magicznej zasady zoptymalizowanego minimalizmu. Ciekawe, nie? :)
W pierwszym wpisie z serii Rich Snippets w sklepie internetowym cz.1- Opis ogólny przedstawiłem wygląd snippetów, ich budowę oraz zasadę działania. Natomiast tutaj, znajdziecie opis składni, której trzeba będzie użyć, aby umieścić snippety w swoim sklepie internetowym… i tu właśnie chciałem wyjaśnić wspomniany minimalizm :)
Nie to, że „nie chciało mi się” dzielić wiedzą na temat mikrodanych oraz schema.org, ale pomyślałem, że jeżeli ktoś zrobił to wystarczająco dobrze, wręcz baśniowo, mogę wskazać prostą drogę do jego opowieści. Ich autorem jest Przemek Sztal, który opisuje na firmowym blogu bardzo obszernie temat – Przewodnik po schema.org i mikrodanych.
Szczególnie polecam serię jego artykułów, znajdziecie tam bogatą w witaminy i dobrze przyswajalną wiedzę. Powyższy link kieruje do pierwszej części, w dalszych znajdziecie konkretne przykłady.
Mam także coś dla osób, które wolały siadać w ostatnich rzędach na salach wykładowych, pałającymi mniejszym zapałem poznawczym, a mianowicie artykuły od samego Google :) Mikrodane oraz Schema.org. Tak, w porównaniu z Przemkiem Sztalem smakuje nieco jak mały deser, dlatego też polecam na koniec jako dodatek.
Pomimo tutejszej surowizny merytorycznej, nie ma powodów do obaw :) Kolejny artykuł będzie błyszczeć od konkretnych przykładów (a takie lubimy najbardziej) oraz będzie zakończeniem serii o Rich Snippets w naszych e-sklepach. Opiszę wygląd już sformatowanej strony produktu zawierającej wszystkie potrzebne informacje wg. standardu Schema.org wraz krótkim tips&tricks, woohoo! ;)
Podobne tematy
3 komentarze + Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
O mnie
Najnowsze wpisy
- Drzewo kategorii – budowa struktury od dołu do góry
- PHPExcel – export + import pliku XLS
- WordPress + Polylang – Tworzenie klasy CSS z ID strony/wpisu w wybranym języku
- Mailing – Poprawna konstrukcja szablonu maila HTML/CSS i prawidłowy wygląd w programie pocztowym
- Szukasz programisty PHP dla e-commerce?
A gdzie trzecia część??? Nie mogę znaleźć :(
Wojtek, w tym tygodniu napiszę. Do piątku skleję artykuł kończący serię o Rich Snippets :)
Dam Ci znać na maila, będę miał w pamięci. Looz.
Link do części trzeciej: http://krakiewicz.pl/rich-snippets-sklepie-internetowym-cz-3-strona-produktu-przyklad-implementacji :)